تبلیغات
دانلود پروژه پایان نامه گزارش کارآموزی - گزارش کارآموزی در شرکت پولاد سازی
 
درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : محمد صادق صادقی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
دانلود پروژه پایان نامه گزارش کارآموزی
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM

این فایل دارای فرمت word می باشد.

موضوع: گزارش کارآموزی در شرکت پولاد سازی

فهرست مطالب

تقدیر و تشكر

لوله ها و اتصالات

سیستم های تخلیه فاضلاب

چاهها و سپتینك تانكها

تعیین محل مسدود لوله فاضلاب

باز كردن فاضلاب نقاط مصرف

استفاده از شیلنگ

لوله باز كن برقی

پیاده و سوار كردن توالت های دیواری

رفع آبهای سطحی

انواع ناودانهای رایج در ایران

محاسبه ناودانها و كفشورها

تهویه وسایل بهداشتی و فاضلاب ساختمان

آموزش گرما

سپتینك تانكها

سپتیك تانكها:

سپتیك تانكها مخازن بدون نشتی هستند كه فاضلاب را در خود نگهداری كرده و موجب تجزیه آنها بوسیله باكتریها می شوند.

سپتیك تانكها بر خلاف چاهها بر رو ی فاضلاب عمل كرده و وسایل بهداشتی تری برای دفع فاضلاب محسوب می شوند. ساختمان و نصب سپتیك تانكها را بایستی با توجه به مقررات شهری انجام داد.

فاضلاب از طریق مجرای خروجی از منزل به سپتیك تانك داخل می شود در تانك مواد سنگین تر به ته آن نشست كرده و در آنجا تحت عمل باكتریها بحالت مایع در می آیند. مایعات از سپتیك تانكها خارج شده و از طریق مقسم ها به ناطقه تخلیه یا گودال جذب وارد می شوند در این جا فاضلاب جذب زمین می شوند.

طرز ساختن سپتیك تانكها:

سپتیك تانكها طوری ساخته می شوند كه دارای یك ورودی و یك خروجی هستند محل نصب خروجی همیشه پائین تر از ورودی است تا از برگشتن فاضلاب بداخل جلوگیری بعمل آید . برای نظافت تناوبی تانك دریجه بر روی آن تعبیه شده است.

بعضی از عواملی را كه بایستی در نصب یك سپتیك تانك و ساختن منطقه تخلیه در نظر داشت عبارتند از:

1-مقدار فاضلاب كه بایستنی دفع شود.

2-خصوصیات زمین محل از نظر جذب آب .

3-شیب زمین برای ساختن و نصب سپتیك تانكها توصیه می شود به افراد یا موسساتی مراجعه كنیم كه در این امر تخصص داشته و به مقررات شهری مربوط به این مورد آشنایی داشته باشند.

لوله ها و اتصالات :

برای سیستم های آبرسانی و فاضلاب منازل لوله های گوناگون و در كیفیت ها مختلفی وجود دارند و هر یك از این انواع مزایا و نواقص خاص خود را داراست.

برای انتخاب بهترین لوله ،آشنایی با انواع مختلف آن و هم چنین اتصالات و رابط های مختلف ضروری می باشد در لوله كشی منازل از چندین نوع لوله استفاده می شوند كه در این نوع عبارتند از:لوله چدنی –لوله برنجی و فولادی-لوله مسی-لوله پلاستیكی.

لوله چدنی:

از لوله چدنی معمولا در سیستم فاضلاب منزل در محل مجرای اصلی و لوله هوا گیر اصلی استفاده می شود این نوع لوله گاهی در خطوط افقی فاضلاب نیز بكار برده می شوند.

لوله چدنی از آنجا كه دوام فوق العاده زیادی را داراست برای لوله كشی در زیر زمین بسیار مناسب است اما بهرحال خیلی سنگین بوده و نصب آن نیز وقت گیر است.

سیستم های تخلیه یا فاضلاب :

سیستم فاضلاب منزل ،آب آلوده و مصرفی را از خانه دور ساخته و آنرا در فاضلاب عمومی یا چاه و یا سپتیك تانك خصوصی منزل تخلیه می كند.جریان فاضلاب صرفا بعلت فشار ناشی از ثقل زمین یا وزن آب صورت می گیرد.

سیستم فاضلاب از سیستم آب رسانی كاملا جدا است تا از آلودگی آب تازه شما جلوگیری بعمل آید اما بهر صورت مواردی هستند كه احتمال آلودگی در آنها وجود دارد . این موارد به ارتباط بینی موسوم بوده و در فوق شرح داده شده اند.

در سیستم فاضلاب خانه ،آب و كثافات از محل وسایل مصرفی و آبریزگاه ها و از طریق لوله های فاضلاب فرعی بطرف لوله اصلی فاضلاب حركت می كنند. لوله اصلی فاضلاب به مجرای تخلیه متصل می شود كه فاضلاب از طریق آن خانه را ترك می كند. دریچه های درب دارای (سه راهی درب دار) هستند كه معمولا در یكطرف هر خط افقی فاضلاب وجود دارند از محل این راه بازكن ها می توان در مواقع بند شدن فاضلاب به باز كردن آن مبادرت نمود.

هر وسیله مصرف آب به یك لوله هوا گیری وصل شده است كه این به نوبه خود به یك هوا گیر پشت بام متصل است هواگیر اصلی خود ادامه قسمت بالای لوله فاضلاب اصلی است و بهمه توالت های خانه متصل می باشد . هوا گیر های به وسایل مصرف آب دیگر وصل هستند .هوا گیر ها گازهای فاضلاب را خارج ساخته و موجب می گردند كه سیستم تخلیه منزل فشاری معادل فشار فضای آزاد داشته باشد.

برای جلوگیری از خروج یا تخلیه آب از تله ها یا سیفونهای آبی مربوط به وسایل مصرف آب فشار لوله های فاضلاب بایستی با فشار هوای آزاد برابر باشد. آبیكه كه در هر كدام از این تله ها وجود دارد موجب انسداد مسیر فاضلاب شده و از عبور گاز فاضلاب یا باكتریها به داخل خانه جلوگیری می كند.

چاهها و سپتیك تانكها :

چاهها و سپتیك تانكها جزو سیستم خای دفع كثافات خصوصی منازل محسوب می شوند و از آنها در منازلی استفاده می شوند كه به سیستم فاضلاب عمومی متصل نیستند.

چاهها چیزی جز مخزنی برای فاضلاب خام منازل نیستند و طبعا در آنها هیچگونه پیش بینی خاصی برای تجزیه فاضلاب نشده است و در چاهها فاضلاب صرفا به زمین های اطراف نفوذ كرده و دفع می شود.

چاهها جز سیستم های غیر بهداشتی محسوب می شوند زیرا فاقد هر گونه وسیله تجزیه فاضلاب هستند وقتی این چاهها در مجاوری یك منبع آب قرار گرفته باشند ،احتمال آلودگی منبع وجود خواهد داشت.

در صورتیكه منزل شما به چاه فاضلاب مجهز باشد است آنرا زود به زود تخلیه كنید . برای تجزیه و جذب بهتر فاضلاب مواد مایع كننده تجاری خاصی وجود دارند كه می توان آنها را خریداری نموده و بداخل چاه ریخت.

لوله چدنی در دو نوع سبك و سنگین وجود دادرد. این لوله ها بدو نوع ساخته می شوند.

1-طوقه دار 2-بی طوقه

لوله چدنی طوقه دار را می توان له صورت یك سر طوقه ابی یا دو سر طوقه ای خریداری كرد .چنانچه لوله دو سر طوقه ای در دسترس بوده و خریداری شود برای طول های كوتاه مفید خواهد بود زیرا وقتی این لوله به دو قسمت بریده شود هر دو قسمت یك سر طوقه دار یا گشاد را خواهند داشت.

لوله چدنی طوقه دار یا بی طوقه معمولا در دو قطر 5تا10 سانتی متری و طولهای 5/1 متر تا سه متر وجود دارد برای لوله های چدنی طوقه دار رابطه ها و اتصالات زیر وجود دارند.

1-زانویی 90درجه 2- سه راهی با دهانه های هم قطر كه از آن برای اتصال سه لوله یا دولوله ویك درپوش راه بازكنی استفاده می شود .3-دو راهی Yشكل كه از آن برای اتصال سه لوله یا دو لوله همراه با یك در پوش راه باز كنی استفاده می شود .4- سه راهی با یك دهانه باریك كه برای ارتباط لوله های فرعی فاضلاب به لوله های اصلی فاضلاب به كار می رود .

برای لوله های چدنی بی طوقه رابط ها و اتصالات زیر وجود دارند.

5- زانوئی 90 درجه 6-زانوئی 45 درجه 7- سه راهی با دهانه های هم قطر كه برای اتصال سه لوله و یا اتصال سه لوله و یك درپوش راه باز كنی به كار می رود .8- دو راهی Yشكل كه برای اتصال سه لوله و یه اتصال سه لوله و یك درپوش راه باز كنی به كار می رود.

 

لوله مسی:

لوله مسی در هر دو قسمت آب رسانی و فاضلاب منزل قابل استفاده است . دوام لوله مسی از لوله های برنجی و یا فو.لادی بیشتر بوده و در برابر عوامل خورنده مقاوم می باشد وهمچنین مار با آن بسیارآسانتر است.

از لوله مسی در آبرسانی منزل غالباً به هر دو منظور تامین آب سرد وگرم وهمچنین خطوط منشعب به نقاط مصرف استفاده می شود.در سیستم فاضلاب می توان از لوله مسی درلوله اصلی فاضلاب، لوله های افقی ولوله های هواگیراستفاده نمود.

لوله مسی در انواع سخت ونرم یا قابل انعطاف وجود دارد.

لوله مسی سخت در سه ضخامت وجود دارد1-نوعM-جدار نازك 2-نوعLجدار متوسط3-نوعKجدار ضخیم

لوله مسی نرم در دو ضخامت وجود دارد :1-نوعLجدار متوسط 2-نوعKجدار ضخیم

لوله های سخت ونرم هردو در قطرهای3/8تا3اینچ وجود دارند.برای لوله سخت از رابطها واتصالات لحیم شدنی استفاده می شود.

برای لوله نرم می توان از رابطهای لحیم شونده یا انواع فشاری(مهره،ماسوره،ممك وغیره)یا لب برگشته استفاده نمود.

برای لوله های مسی سخت ولوله های مسی نرم رابط های لحیم شونده ذیل قابل استفاده اند.

5- سه راهی با ورودی اضافی در پهلوی كه برای اتصال سه لوله هم هم قط با یك لوله با قطر باریكتر به كار می رود.

2-زانویی 90درجه6-ادابتور لوله چدنی كه برای اتصال لوله مسی به لوله چدنی به كار میرود.

3-زانویی 45درجه7-ادابتورلوله فولادی كه برای اتصال لوله مسی به لوله چدنی به كار میرود.

4-دوراهی Yشكل 45درجه كه از آن برای اتصال سه لوله یا اتصال دو لوله ویك راه باز كنی استفاده می شود

لوله های قائم یا ناودانها:

بازاء هر 75 تا 250 فوت مربع سطح پشت بام یك اینچ مربع سطح مقطع ناودان در نظر می گیرند به بستگی به شدت بارندگی دارد. مقدار مطلوب 150 فوت مربع برای هر اینچ مربع سطح ناودان می باشد.

جداول موجود در بعضی از كتابها بر اساس مطالعات و تجربیات بدست آمده انواع ناودانها با مقاطع مختلف تهیه گردده است . به توسط این جداول می توان با در دست داشتن سطح پشت بام قطر ناودان مربوط را انتخاب نمود . برای اینكه شیب پشت بام زیاد شود و بار زیادی ایجاد ننماید بهتر است فاصله دو ناودان را كمتر از 75 فوت در نظر بگیریم . قطر سر ناودان را برابر قطر خود ناودان انتخاب می نمائیم.

جداول اندازه ناودانهای آب باران بر اساس 150 فوت مربع مساحت پشت بام برای هر اینچ مربع مساحت ناودان قطر مجاری آب باران Guttersبه عوامل زیر بستگی دارد.

شیب پشت بام ، تعداد و فاصله ناودانها ،نوع مقطع مجزا ، بهترین شكل مقطع برای مجاری آب باران نیم دایره است.

این مجرا دور سطح شیبدار كشیده می شود و در مجاری با شكل مقطع دیگر عمق آن حداقل 2/1 عرض و حداكثر 4/3 آن می باشد.

در انتخاب قطر مجاری و قطر ناودانهای متصل نكات زیر باید رعایت شود:

1-اگر فاصله ناودانها از یكدیگر 50 فوت و یا كمتر باشد، قطر مجرای آبرو و ناودان باید یكی باشد و در ضمن نباید كمتر از 4 اینچ گردد.

2-اگر فاصله ناودانها بیشتر از 50 فوت باشد برای هر 20 فوت فاصله اضافه در پشت بام های غیر مسطح یك اینچ و در پشت بام های مسطح برای هر 20 فوت اضافه یك اینچ به قطر لوله ناودان باید اضافه شود.

3-در ساختمانهای مسكونی اگر ناودان مدور باشد قطر آنرا 3 تا 4 اینچ و اگر مستطیلی باشد ابعاد آنرا 3*2 یا 4*2 انتخاب می كنیم ،و برای آبروهای باران با مقطع نیم دایره قطر 5 اینچ مناسب می باشد.

هر 40 فوت ناودان مجرای آبرو فاصله دو پشت بام

= 4 6 50ft

= 5 7 50-70ft

5 8 70-100ft

تذكر:

1-قطر ناودانهای دایره ای نباید از 3 اینچ كمتر باشد.

2-ابعاد ناودانهای مستطیلی نباید از 2 1/4*1 ¾كوچكتر باشد (معمولا 2 اینچ مربع).

3-عرض مجرای آبروی باران Gutter‌ نباید كمتر از 4 باشد.

4-شیب مجرای آبرو باران باید از 1اینچ در 16ftكمتر نباشد.

5-دور تا دور مجرای ناودان را دیوار جان پناه می كشیم دیوار از سرریز شدن پشت بام به علت گرفتگی مجرای ناودان جلوگیری می نماید.

6-تمام دریچه ها باید به تور سیمی (شبكه) یا صافی مجهز باشد.

تهویه وسایلبهداشتی و فاضلاب ساختمان

عمل تهویه در سیستم فاضلاب ساختمان به منظور دفع بوهای نامطلوب و نیز متعادل نمودن فشار هوای داخل فاضلاب با فشار محل می باشد و دارای محاسن زیر است.

1-مانع ازبین رفتن آب بندی سیفونها می شود.

2-جلوگیری از تاُخیردر تخلیه فاضلاب می نماید.

3-جلوگیری از فرسودگی لوله ها می نماید.

در پاره ای از موارد نامناسب بودن نوع تهویه ویا عدم تهویه مشكلات اساسی در سیستم بوجود می آورد كه اهم آن به شرح زیر می باشد.

1-سیفوناژ خودبخودی:

اگر وسایل بهداشتی لوله تهویه نداشته باشند و تخلیه فاضلاب با مقطع پر و سریع انجام شود در اثر عدم تعادل فشار آب سیفون خالی می گردد. در سیستم تهویه این مورد به ندرت پیش می آید و سازندگان سعی می كنند حجم سیفونها را زیاد كرد و قطر آنها را بیشتر از قطر لوله های ورود و خروج به سیفون در نظر بگیرند.

2-سیفوناژ غیر مستقیم:

علاوه بر سیفوناژ فوق كه در اثر عدم تهویه به وجود می آید و به طریق زیر نیز ممكن است كه آبندی سیفونها از بین برود.

الف: سیفوناژ در اثر تخلیه فاضلاب وسیله بهداشتی طبقه بالا و در نتیجه مكیدن آب سیفون طبقه پائین دراثر عبور سریع از لوله قائم مشترك آنها.

ب: فشار برگشت:در اثر مسدود شدن لوله و ایجاد فشار اضافه در لوله.

ج: تبخیر: در اثر عدم استفاده طولانی از وسیله بهداشتی

د: مكش لوله های موئین: موجب از بین رفتن آب بندی سیفون می شود.

هـ: اثر باد: در اثر وزش باد آب بندی سیفونها از بین می برد و برای جلوگیری از این پیشامد هواكش پشت بام را از محلهایی كه در معرض باد شدید قرار دارد دور نگهداشت.

و: تاخیر در تخلیه سیستم فاضلاب و ایجاد فشار اضافی در اثر تهویه مناسب آب بندی سیفونها را از بین می برد.

ی: خراب شدن لوله ها و اتصالات در اثر گازها و اسیدهای حاصل از تجزیه فاضلاب.

دانلود گزارش کارآموزی در شرکت پولاد سازی

نوع مطلب : دانلود گزارش کارآموزی و کارورزی، 
برچسب ها : خرید گزارش کاراموزی در کارخانه ساخت پولاد، پروژه کار آموزی در کارگاه تولید پولاد، پروزه گزارش کارورزی در شرکت فولاد سازی،
لینک های مرتبط :


جمعه 20 مهر 1397 07:57 ق.ظ

Kudos. Good stuff.
buy generic levitra buy generic levitra buy levitra levitra 20 mg bayer prezzo vardenafil buy 10 mg levitra levitra 10 mg prezzo levitra 10 mg prezzo levitra generic levitra
یکشنبه 8 مهر 1397 12:28 ب.ظ

You said it adequately..
preis cialis 20mg schweiz cialis for sale in europa estudios de cialis genricos cialis australian price wow cialis 20 cialis generique we like it cialis price wow cialis 20 cuanto cuesta cialis yaho cialis dosage recommendations
یکشنبه 1 مهر 1397 01:10 ق.ظ

Really all kinds of excellent knowledge!
online pharmacy canada canadian pharmacy uk delivery canadian pharmacy viagra prescriptions from canada without canadian pharmacies without an rx canadian pharmacies-24h canadian pharmacies online prescriptions canadianpharmacyusa24h canadian pharmaceuticals for usa sales northwestpharmacy
چهارشنبه 14 شهریور 1397 04:58 ق.ظ

Appreciate it. A lot of information.

canadian pharmacies canada medication prices candida viagra canadian pharmacy cialis canadian drugstore no 1 canadian pharcharmy online canadian pharcharmy online canada online pharmacies canadian discount pharmacies in ocala fl most reliable canadian pharmacies
سه شنبه 13 شهریور 1397 09:06 ق.ظ

Great write ups, With thanks!
buy viagra online order viagra uk buy viagra no prescription online buying generic viagra sildenafil generic uk pharmacy order online online viagra no prescription safe place to buy viagra online viagra uk buy buy viagra online usa
دوشنبه 12 شهریور 1397 07:34 ق.ظ

Cheers, Awesome stuff!
cialis prezzo in linea basso low dose cialis blood pressure acquisto online cialis generic cialis soft gels safe site to buy cialis online venta cialis en espaa cialis price in bangalore generic cialis in vietnam cialis canada on line cialis daily new zealand
یکشنبه 11 شهریور 1397 04:40 ب.ظ

You said it adequately.!
cialis reviews brand cialis nl cialis daily reviews costo in farmacia cialis cialis 10mg prix pharmaci cialis generico cialis diario compra online cialis cialis coupons printable cialis venta a domicilio
سه شنبه 23 مرداد 1397 05:46 ق.ظ

Cheers, Loads of posts.

buy viagra online discount cheap viagra online pharmacy buy viagra no prescription buy viagra viagra cheap online viagra online pharmacy levitra buy viagra safely order viagra online usa viagra online buy viagra canada
دوشنبه 7 خرداد 1397 08:25 ق.ظ

Nicely put. Regards.
buy cialis online ou acheter du cialis pas cher fast cialis online cialis generisches kanada cialis kamagra levitra no prescription cialis cheap cialis patent expiration the best site cialis tablets dosagem ideal cialis cialis 5 mg schweiz
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 09:04 ق.ظ

This is nicely put! !
where do you buy cialis only now cialis for sale in us cialis 30 day trial coupon wow look it cialis mexico enter site natural cialis sialis cialis cuantos mg hay generic cialis tadalafil cialis online napol cialis 5 mg para diabeticos
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 04:57 ب.ظ

Good data. Thanks a lot!
sildenafil citrate buy viagra cheapest where can i purchase viagra online how do i order viagra online buy viagra no prescription uk buy internet viagra order viagra online with prescription generic viagra online pharmacy tadalafil buy viagra india
شنبه 18 فروردین 1397 07:48 ق.ظ

Seriously quite a lot of awesome facts!
get cheap cialis cialis therapie bulk cialis 40 mg cialis what if i take generic low dose cialis cialis generico postepay american pharmacy cialis preis cialis 20mg schweiz online prescriptions cialis cialis cuantos mg hay
شنبه 4 فروردین 1397 07:05 ق.ظ

Incredible all kinds of awesome info!
cialis coupons printable achat cialis en europe trusted tabled cialis softabs buying cialis overnight purchase once a day cialis cialis usa cost cialis flussig india cialis 100mg cost generic cialis at the pharmacy effetti del cialis
دوشنبه 28 اسفند 1396 12:43 ب.ظ

Amazing facts. With thanks!
buy cialis sample pack cialis farmacias guadalajara cialis in sconto low dose cialis blood pressure cialis side effects dangers if a woman takes a mans cialis compare prices cialis uk cialis dosage recommendations cialis for daily use cialis 50 mg soft tab
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب