تبلیغات
دانلود پروژه پایان نامه گزارش کارآموزی - بررسی مسئله بزهکاری و عوامل موثر بر آن
 
درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : محمد صادق صادقی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
دانلود پروژه پایان نامه گزارش کارآموزی
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM

این فایل با فرمت WORDمی باشد و قایل ویرایش و آماده پرینت است.

توجه نمایید که این مقاله دارای پرسشنامه می باشد.

 
موضوع  : بررسی مسئله بزهکاری و عوامل موثر بر آن

 
فهرست مطالب

چكیده تحقیق3

بیان مساله3

اهمیت و ضرورت تحقیق3

اهداف تحقیق4

ادبیات تحقیق 4

روش تحقیق5

نتایج تحقیق6

نتیجه گیری كلی6

پیشگفتار8

 

فصل اول

مقدمه12

بیان مساله14

سوال آغازین تحقیق16

سوالات فرعی تحقیق17

اهمیت و ضرورت موضوع مورد بررسی18

شناخت علل و عوامل موثر در بزهكاری و اجتناب از آن 19

اهداف كلی تحقیق 20

ادبیات تحقیق21

بزهكار كیست23

بی هنجاری25

انواع جرایم ارتكابی اطفال و نوجوانان27

جرائمی كه در اثر عدم رعایت شئونات اسلامی حادث می گردد32

ویژگی های نوجوانان بزهكار34

رفتارهای عادی  كودك37

بزهكاری جوانان و نوجوانان در جامعه39

عوامل موثر در ارتكاب جرم از سوی جوانان و نوجوانان41

ضرورت تشكیل دادگاه های اطفال53

منابع فصل اول64

 

فصل دوم

مبانی نظری تحقیق67

چهارچوب تئوری theretical  frome  work

تئوریهای مربوط به سنجش متغیر وابسته70

نظریه های جامعه شناسی كجروی72

نظریه ساترلند74

زیگمون فروید ، دیوید ریزمن عامل مذهب76

نظریه افسردگی تاپیر79

تئوری كولی83

تئوری هرم نیازهای آبراهام مازلو86

مكوبی و مارتین88

دوركیم ( بیگانگی اجتماعی )90

دوركیم ( آنومی اجتماعی )92

فرضیات تحقیق95

دیاگرام مدل علی برای عوامل موثر بر میزان گرایش به بزهكاری (y)99

تعاریف نظری و عملیاتی تحقیق100

منابع فصل دوم104

 

فصل سوم

مقدمه107

روش تحقیق108

وش آمایش نمونه ( جامعه آماری / شیوه نمونه گیری )109

وش  پژوهش یافته ( نوع روش تحقیق )110

روش گزینش داده ها ( ابزار جمع آوری داده ها )110

روش پردازش آمارها111

منابع فصل سوم112

 

فصل چهارم

جداول فراوانی توصیف و تفسیر و ترسیم نمودار114

آزمون همبستگی و جداول دو بعدی آزمون فرضیه با استفاده از روش های متناسب آماری165

ضریب همبستگی پیرسون (r) : مبتنی بر عوامل اجتماعی166

نابع فصل چهارم173

 

فصل پنجم

یافته های تحقیق175

تفسیر جداول دو بعدی جدول شماره 32 تاثیر عوامل محیطی در بزهكاری افراد176

نتیجه گیری كلی179

عوامل اجتماعی182

عوامل اقتصادی184

استنتاج تئوریكی185

یشنهادات و راهبردها191

دیگر پیشنهادات196

محدودیتهای تحقیق198

ضمایم و پیوست ها

منابع و ماخذ200

پرسشنامه204

زندگی نامه یك مجرم معتاد210

چكیده تحقیق

پیمایشی در سنجش  میزان گرایش افراد  به بزه كاری و عوامل موثر بر آن در بین نوجوانان كانون اصلاح و تربیت تهران

 

بیان مساله

مساله اساسی این تحقیق در این است كه تاثیر برخی علل و عوامل را بر بزهكاری افراد در كانون اصلاح و تربیت تهران مورد بررسی و سنجش قرار دهیم . و همچنین با توجه به اهمیتی كه بزهكاری در جوامع مختلف دارد پیگری و بررسی علل وعوامل این موضوع در اكثر كشور ها حائز اهمیت است لذا در این تحقیق سعی بر این است تا پاره ای از علل و عواملی را كه در بزهكاری افراد نقش دارند مورد مطالعه و پژوهش قرار دهیم .

 

اهمیت و ضرورت تحقیق

همانطوریكه می دانید جامعه ی مادر حال توسعه می باشد و برای توسعه و پیشرفت نیازمند به یك نیروی كار و متخصص كه همان جوانان می باشند نیازمندیم كه آینده باگامهای جوان ومتاثر از اندیشه ها و طرز تلقی های ایشان رقم زده خواهد شد . ولی متاسفانه مشكلاتی چون بزهكاری و اعتیاد و سرقت و غیره جوانان كشور را در ورطه هلاكت و نابودی می كشاند و مانع پیشرفت جامعه می گردد لذا می بایست عوامل بزهكاری را شناخت و راههایی برای پیشگیری از آن ارائه نمود . و امكاناتی رابرای جلوگیری از این بزهكاری مهیا و فراهم نمود .

 

اهداف تحقیق

هدف اولیه و اصلی تحقیق حاضر بررسی میزان گرایش افراد به بزهكاری و عوامل موثر بر آن در بین نوجوانان است و در این تحقیق با فراهم كردن زمینه آشنایی نظری با مفاهیم بزهكاری و عوامل خانوادگی و اجتماعی موثر بر بزهكاری و ارائه پیشنهاداتی در زمینه ی پیشگیری از بزهكاری می باشد .

 ادبیات تحقیق

بررسی اجمالی مساله بزهكاری و عوامل موثر بر آن

بزه: عبارت است از اقدام به عملی كه بر خلاف موازین ، مقررات و قوانین و معیارهای ارزشی و فرهنگی جامعه می باشد .

بزهكار: كسی است كه متهم به ارتكاب رفتار ضد اجتماعی و یا قانون شكنی است ولی به علت آنكه به سن قانون ( معمولاً هجده سالگی نرسیده است ) مانند یك مجرم بزرگسال مجازات نمی شود . یا به عبارتی بزهكار كسی است كه عمل او حاصل و نتیجه چندین سال نارضایتی از زندگی خانوادگی است . با توجه به اینكه در آن عامل ارث والین ناراضی و خشنود ، فقر و محیط زیست نقش موثر و تعیین كننده ای را دارند .

بزهكاری :مجموعه ای از جرمها است كه در یك زمان و مكان معین به وقوع می پیوندد . در واقع بزهكاری شناخت عاملهایی است كه جرم ایجاد می كند. یا به عبارت دیگر مطالعه این پدیده مورد بررسی قرار گیرد در حقیقت كلیه پدیده های اقتصادی ، فرهنگی ، بهداشتی ، سیاسی ، مذهبی ، خانوادگی ومانند آنها رادر جامعه شامل می شود .

 

روش تحقیق

نوع روش مورد استفاده ی این تحقیق پیمایش می باشد و اطلاعات به دست آمده از طریق پرسشنامه محقق ساخت جمع آوری شده است . در پرسشنامه تلاش اصلی محقق در بر گیرنده عوامل فردی وخانوادگی و اجتماعی و اقتصادی و نظارت اجتماع با میزان بزهكاری جوانان می باشد .

 

نتایج تحقیق

نتیجه این تحقیق از روی آزمونها محاسبه شده و بدست آمده كه تمامی فرضیه های موجود در تحقیق مورد تایید واقع شدند و بین متغیر مستقل و متغیر وابسته رابطه معنی داری وجود دارد . و نتیجه اینكه عوامل محیطی ، اجتماعی و اقتصادی هر سه به نحوی در بزهكاری افراد نقش دارند .

 نتیجه گیری كلی

نگاهیكلی به نتایج بدست آمده نشان می دهد كه به سادگی نمی توان به ویژگی خاصی در مورد نوجوانان بزهكار اشاره نمود كه آن را به عنوان ویژگی بارز افراد بزهكار مطرح نمود اما باید این نكته را در نظر داشت كه تمامی افراد بزهكار در مقایسه با افراد غیر بزهكار به مساله فقر مالی ، داشتن دوستان ناباب ، جدایی پدر و مادر اشاره نمود . و عامل بزهكاری خود را در این مساله می دانند . بنابراین نتیجه می گیریم كه عامل بزهكاری بیشتراز خانواده ی نا بسامان سر چشمه می گیرند و هر چه نارسایی ومشكلی در خانواده و اجتماع باشد نوجوانان بیشتر به ورطه ی نابودی كشانیده          می شوند . همچنین سطح تحصیلات نوجوانان بزهكار پایین تر از سطح تحصیلات نوجوانان غیر بزهكار ارزیابی شده است تفاوت در میزان سواد نشان دهنده ی نقش مهم آموزش و تعلیم و تربیت در بازداری از گرایش افراد از رفتار بزهكارانه است و بررسی عوامل جمعیت شناختی در دو گروه نوجوانان عادی و بزهكار نشان می دهد كه تعداد نوجوانان كه ترك تحصیل كرده اند در میان افراد گروه بزهكار بسیار بیشتراز تعداد این افراد در گروه نوجوانان غیر بزهكار است و این تا آگاهی كودكان و نوجوانان بزهكار رامی رساند كه جامعه و دوستان و خانواده می توانند بادادن آگاهی و تشویق نوجوانان آن را به راه راست هدایت نمایند .

 

پیش گفتار

حمد و سپاس آن یگانه آفریننده راكه ذره ای از حكمت و دانش خود را به بندگان نادان خویش كرامت فرمود تا شاید از اسارت ظلمت و تاریكی به درآیند و مسیر روشن پیمایند . بزهكاری از جمله مسائل پیچیده ای است كه همه جوامع با آن دست به گریبانند و با وجود تمهیدات مختلف سیاستگزاران این مسئله كه از سالیان پیش وجود داشت همچنان از مسائل مهم اجتماعی است .

تربیت در هر مكان و مانی به وقوع می پیوندد و مختص زمان و مكان خاصی مانند مدرسه نخواهند بود انسان موجودی اجتماعی بوده و بدون شك تربیت امری است كه وی را برای سازگاری با اجتماع آماده می سازد این موجود بر اجتماع تاثیر كرده و متقابلاً از اجتماع و محیط خود متاثر خواهد شد نوجوانان در محیط های خانواده سپس در مدرسه و در نهایت اجتماع وارد گشته و پیوسته با انسانهای درگیرو محیط خویش در تعامل است و در این راه پر فراز و نشیب ساخته و پرداخته می شود و موجودی خام به انسانی پیچیده تبدیل می گردد .

انسان موجودی است كه در میان دو بی نهایت قرار دارد انسانی كه ازیك سو می تواند تا بی نهایت سقوط كند حتی شایسته نام حیوان نیز باشد و از سوی دیگر آنچنان می تواند در جهت تكامل عروج كند كه ملائكه نیز اجازه پای نهادن به مقام او نداشته باشند زیرا جسمش به خاك تعلق داشته و روحش به خداوند موجودی كه عالم هستی به خاطر اوست و از مسلم ترین پدیده های جهان هستی و لیكن از ناشناخته ترین آنهاست .

هر انسان از پنج خانه برای تكامل خود بهره می گیرد اول رحم مادر است كه نیكویی آن و پیراستگی ها دراز اهمیت زیادی برخوردار است . باید پیشرفت علم به این نكته پی می برد كه جنین همه چیز را حس نكرده و نسبت به آن واكنش نشان می دهد . دوم خانه است كه اگر سر پرستان آگاه و با ایمانی      ( همچون پدر و مادر ) آن اداره كند بهشت دنیا خواهد بود . سوم مدرسه است كه از آن به خانه دوم تعبیر می شود مكان مقدسی كه نیاز به عشق و محبت مسئولین آن دارد تا نوجوانان جذب علم گردند و راه روشن آگاهی را بیابند . چهارم اجتماع است . خانه بزرگی كه به همه ما تعلق دارد . اگر اعضای آن خود را در قبال دیگران مسئول بدانند اجتماع متعدد و یكدست و یكرنگی خواهیم داشت . كه مدینه خاضله خواهد شد . پنجم جهان ابدی است كه به سوی آن كماكان خواهیم شتافت . راهی كه همه انسانها به طور مشترك آن طی می نمایند و آنچه باقی خواهد ماند نام نیك است . امید است با درك نظام هستی و اینكه انسان با چه رسالتی و در كجای این عالم قرار دارد با همدلی خانه و اجتماع مان را به بهشت تبدیل سازیم تا گلهای زندگی مان با طراوت و شاداب باشند و اسیر و در بند نگردند و در راستای ارضای نیاز به سوی زندگی سالم و محیطی آرام راهنمایی شوند .

دانلود پایان نامه بررسی مسئله بزهکاری و عوامل موثر بر آن

نوع مطلب : پروژه پایان نامه تحقیق، رشته علوم تربیتی روانشناسی علوم اجتماعی، 
برچسب ها : تحقیق درباره عوامل موثر در ارتكاب جرم جوانان و نوجوانان، پروژه نظریه افسردگی تاپیر، پایان نامه علل بزهکاری در جامعه، خرید مقاله رشته روانشناسی،
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 16 شهریور 1396 07:25 ق.ظ
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video
to make your point. You clearly know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting
videos to your site when you could be giving us something informative to read?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب